Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Droga przy PUP gotowa

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 4 =
Link
5 + 4 =
DSC_1937
Zakończyła się przebudowa drogi wewnętrznej przy Powiatowym Urzędzie Pracy. Dzięki ostatnim pracom na całym odcinku, tj. od ul. Dmowskiego do Przedszkola Samorządowego nr 7, jezdnia wraz z chodnikiem zyskały nową jakość.
Inwestycja podzielona była na dwa etapy. Pierwszy, zakończony w styczniu, objął prace na odcinku od Przedszkola Samorządowego nr 7 do Powiatowego Urzędu Pracy. Drogowcy wówczas wymienili krawężniki, zerwali starą nawierzchnię jezdni i w to miejsce wylali asfalt. Ponadto stare płyty chodnikowe zastąpiono kostką betonową. 
- Poprawiliśmy w ten sposób bezpieczeństwo. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci i ich rodziców udających się do pobliskiego przedszkola, czy klientów Powiatowego Urzędu Pracy. Nie bez znaczenia jest również poprawa komfortu jazdy mieszkańców osiedla - informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

W ostatnich dniach drogowcy zakończyli remont pozostałego odcinka, aż do ulicy Dmowskiego. Prace drugiego etapu były analogiczne do tych, które wykonano na poprzednim fragmencie drogi. - Aktualnie porządkujemy teren inwestycji i dokonujemy ostatnich nasadzeń zieleni - podsumowuje ZDiUM.
← powrót