Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

„Euro-Kerze” zachwyca świecami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
zdjęcie
Nic tak nie dodaje atmosfery w naszych domach wieczorami, jak blask świec. O tym najlepiej wie jedna z piotrkowskich firm zajmująca się produkcją świec – „Euro-Kerze”.
Przed wprowadzeniem elektryczności świece były powszechnym źródłem światła. Dziś używane są głównie ze względu na swoje walory estetyczne.
Przybierają różne kształty, wielkości, kolory i zapachy. Parafinowe, stearynowe, woskowe, produkowane ręcznie i maszynowo - szeroka gama artykułów produkowanych przez „Euro-Kerze” tworzy atrakcyjny asortyment, po który chętnie sięgają głównie klienci z zagranicy.
- Z wielką pasją i zaangażowaniem tworzyliśmy produkty, które ozdabiały stoły i ogrody wielu naszych odbiorców, głównie w Europie Zachodniej. Z czasem rozszerzyliśmy nasz asortyment o świece produkowane z naturalnego wosku pszczelego, które do dzisiaj cieszą się niezmiennym zainteresowaniem naszych klientów – czytamy na oficjalnej stronie zakładu.

Firma, która mieści się przy ulicy 18 stycznia, rozpoczęła swoją działalność w naszym mieście 20 lat temu. Przez pierwsze lata produkowała wyłącznie świece wykonywane ręcznie: parafinowe i stearynowe. Od 2004 r. idąc z duchem czasu i stale zwiększającym się zapotrzebowaniem rynku, zakład przystąpił do dynamicznej rozbudowy i automatyzacji procesów produkcyjnych.

Dziś „Euro-Kerze” jest dynamicznym przedsiębiorstwem produkcyjnym zatrudniającym około 150 osób, które swoje doświadczenie, wiedzę i umiejętności przekuwa na produkty najwyższej jakości. Świece wychodzące z piotrkowskiej taśmy certyfikowane są corocznie przez niezależne instytucje, takie jak Dekra czy TÜV.

Przypominamy, że „Euro-Kerze” jest jedną z kilkudziesięciu firm produkcyjnych działających na terenie miasta. Łącznie w przemyśle zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób.
- PIOMA Odlewnia,
- Famur, 
- Zamet Industry (w trzech firmach działających na terenie Fabryki Maszyn Górniczych zatrudnionych jest łącznie ok. 1700 osób),
- Haering Polska (ponad 2200 osób),
- MBL (ok. 540 osób),
- Cooper Standard (ok. 330 osób),
- REAC (ok. 150 osób),
- Plasimet (ok. 90 osób),
- Polanik (ok. 115 osób),
- Viamontex,
- Emerson Polska (ok. 190 osób),
- Haftina (ok. 140 osób),
- Szlachet Stal (ok. 80 osób),
- Nowalijka (ok. 400 osób),
- huta szkła "Feniks",
- Szkło - Dekor (ok. 50 osób),
- Sulimar (ok. 190 osób),
- Jan Olbracht.

Tekst i zdjęcia: www.eurokerze.pl.
 
← powrót