Dzisiaj: Wtorek 24 maja 2022

Europejska Noc Muzeów

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 8 =
Link
8 + 8 =
Noc Muzeów 2022
14 maja przypada Europejska Noc Muzeów. Tego dnia nasza placówka przygotowała specjalną ofertę dla zwiedzających. A to dopiero pierwsza część Nocy Muzeów.
O godzinie 17.00. odbędzie się wernisaż wystawy „Urok dawnego gabinetu stomatologicznego” ze zbiorów Muzeum Stomatologii w Częstochowie połączonego z prelekcją dr Piotra Kuźnika. Zwiedzający podczas trwania wystawy poznają historię stomatologii, instrumenty medyczne w okresie rzymskim, pierwsze materiały do wypełnień zębów oraz różnice między narzędziami dentystycznymi z okresu międzywojennego a latami współczesnymi.
- O godzinie 20.00 zapraszamy na zwiedzanie dawnego Zamku Królewskiego z przewodnikiem. Zbiórka w sali na parterze - informują pracownicy muzeum.
Wydarzenie odbędzie się 14 maja, a bezpłatne zwiedzanie dawnych komnat Zamku Królewskiego zaplanowano w godz. 16:00-00:00.

Europejska Noc Muzeów nie zamyka końca atrakcji. Równo tydzień później, czyli 21 maja (sobota) odbędzie się Piotrkowska Noc Muzeów, w której piotrkowskie muzeum wraz z Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytetetem Jana Kochanowskiego w Kielcach Filią w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym BUGAJ zafundują Państwu mnóstwo niesamowitych wrażeń. Więcej informacji wkrótce.
← powrót