Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Event z elektromobilnością

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
zdjęcie
„Elektromobilność przyszłością motoryzacji” - to tytuł eventu, na który w najbliższy piątek (18.09) zaprasza Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Wydarzenie orgaznizowane jest na terenie parkingu przed WORD w ramach European Mobility Week, a jego celem jest zachęcenie mieszkańców miasta oraz powiatu do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez zapoznanie się z alternatywnymi, ekologicznymi środkami podróżowania.

W trakcie eventu będzie można posłuchać o faktach i mitach związanych z elektromobilnością, a także obejrzeć i przejechać się najnowszymi samochodami elektrycznymi piotrkowskich dealerów samochodowych (Volkswagen, Skoda, Renault, Hyundai).
- W sumie w evencie udział ma wziąć około 10 elektryków osobowych i dwa dostawcze – relacjonują organizatorzy i dodają, że podczas spotkania będzie można skorzystać z symulatora zderzenia, dzięki któremu będzie można natomiast doświadczyć przeciążeń, jakie oddziałują na człowieka w trakcie wypadku drogowego.

Z kolei na Okręgowej Stacji Diagnostycznej, w ramach drzwi otwartych, będzie można diagnosta wykona dla Państwa pomiar czystości spalin silnika samochodu na analizatorze spalin. Event przewidziano w godz. 9:00-13:00.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
← powrót