Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Filmowo-muzyczny weekend w Mediatece 800-lecia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
zdjęcie
To był weekend kulturalnych wydarzeń w piotrkowskiej mediatece. W piątek dla licznie zgromadzonej publiczności zagrała Warszawska Orkiestra Sentymentalna, a dzień później odbyła się projekcja filmu „1920 Bitwa Warszawska”.
Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej odbył się na placu Pofranciszkańskim przy mediatece. Licznie zgromadzona publiczność przez prawie półtorej godziny miała okazję wysłuchać melodii polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.  
- Wśród wykonywanych utworów pojawiły się między innymi takie tytuły jak: „Panama”, „Hokus pokus”, „Czarna sukienka” czy „Bez przerwy śmieję się”. Urozmaicony repertuar artystów łączył w sobie styl i ponadczasowy urok, dodając odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej – relacjonują pracownicy mediateki.
 
Z kolei dzień później w auli odbyła się projekcja filmu „1920 Bitwa Warszawska” w reżyserii Jerzego Hoffmana, czyli filmu, który pokazuje historię jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. Duża część zdjęć, do pierwszej trójwymiarowej polskiej produkcji, kręcona była na piotrkowskiej Starówce. Wstęp na seans był bezpłatny.
 
Oba wydarzenia dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.
← powrót