Frezowanie Krakowskiego Przedmieścia

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 7 =
Link
8 + 7 =
dsc7555-1630576503
Od jutra (16.09) startuje remont ulicy Krakowskie Przedmieście, na odcinku od gazowni w kierunku granic miasta (do ulicy Eryka). Prace będą prowadzone pod ruchem, który sterowany będzie sygnalizacją świetlną.
- Pierwszy etap obejmie zerwanie starej nawierzchni i ułożenie siatki wzmacniającej. Następnie rozpoczniemy wylewanie masy bitumicznej. Na początek ułożona zostanie warstwa wzmacniająco-wyrównawcza, a następnie ścieralna – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. - Całość zakończy utwardzenie poboczy oraz rozmalowanie oznakowania poziomego.

Inwestycja będzie prowadzona pod ruchem, który sterowany będzie sygnalizacją świetlną. - Ruch będzie odbywał się wahadłowo na około kilometrowym odcinku. Mając na uwadze, że w śladzie remontowanej ulicy Krakowskie Przedmieście przebiega droga krajowa 91 należy podziewać się korków w obu kierunkach tejże trasy - zapowiadają pracownicy ZDiUM i zwracają się z apelem do kierowców o stosowanie się do oznakowania i zachowania szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

Przypominamy, że wybór ulicy Krakowskie Przedmieście nie był przypadkowy. Wprost wiąże się z modernizacją ulic Rakowskiej. Zeszłoroczna przebudowa tej drogi wykonana była przy udziale pozyskanego dofinansowania z Rezerwy Subwencji Ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Przetarg przyniósł oszczędności. Inwestycja kosztowała dużo mniej niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z wytycznymi niewykorzystane dofinansowanie oraz pozostała część wkładu własnego muszą być przeznaczone na wymianę nawierzchni ulic biegnących w śladzie dróg krajowych i wydane w 2021 roku. Dlatego do remontu wytypowaliśmy - będące częściami dróg krajowych Krakowskie Przedmieście oraz ulicę Sulejowską (od ronda Bugaj do granic miasta).

Koszt inwestycji, wynikający z przetargu, to blisko 803 tys. zł.

***********
Galeria zdjęć: Zdjęcia od nr 1 do nr 4 : ul. Krakowskie Przedmieście
← powrót