Dzisiaj: Piątek 18 czerwca 2021

Gadżijew z awansem na IO

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 8 =
Link
4 + 8 =
fotogadzijew05-1607073517
Piotrków Trybunalski będzie miał swojego reprezentanta na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Awans na IO w Tokio wywalczył Murad Gadżijew, zapaśnik AKS.
Przepustkę na wyjazd do stolicy Japonii Magomedmurad Gadżijew wywalczył podczas  światowego turnieju kwalifikacyjnego, który odbył się w Sofii. Zawody były ostatnią szansą na wywalczenie przepustek na najważniejszą sportową imprezę czterolecia. Aby wywalczyć bilet do Tokio należało awansować do finału zmagań.

Reprezentant piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego na turniej do stolicy Bułgarii poleciał w znakomitej dyspozycji.  W pierwszej walce bez żadnych problemów poradził sobie z reprezentantem Austrii Gabrielem Janatschem wygrywając 11:0. Kolejne trzy walki reprezentant Polski stoczył z bardzo wymagającymi i utytułowanymi rywalami. W 1/8 finału po dramatycznej walce pokonał Białorusina Niurguna Skriabina, a w ćwierćfinale uporał się ze świeżo upieczonym medalistą Mistrzostw Europy – Gruzinem Beka Łomtadze.
W walce decydującej o awansie na IO Murad mierzył się z Amerykaninem Jordanem Oliverem. Zapaśnik AKS znakomicie rozpoczął walkę i szybko objął prowadzenie 3:0. W drugiej części pojedynku reprezentant USA zdołał nieco odrobić straty, ale Murad obronił swoje prowadzenie i wygrywając walkę awansował do finału zawodu i zapewnił sobie przepustkę do Tokio.

Magomedmurad Gadżijew będzie pierwszym reprezentantem piotrkowskiego klubu na Igrzyskach Olimpijskich od IO w Barcelonie w 1992 rok. W tamtej imprezie udział brał Piotr Stępień, który na barcelońskich matach wywalczył srebrny medal. Z kolei w 2004 roku na Igrzyska Olimpisjkich w Atenach w reprezentacji Polski grał rodowity piotrkowianin Michał Bąkiewicz. 

*****
Galeria zdjęć:
- Murad Gadżijew w barwach AKS. 
← powrót