Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

IKEA dwukrotnie większa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
zdjęcie
Rozpoczęła się rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego IKEA znajdującego się pod Piotrkowem Trybunalskim. Po zakończeniu inwestycji powiększy się część magazynowa oraz usprawni wysyłka towaru.
W ramach rozbudowy Centrum Dystrybucji w podpiotrkowskich Jarostach utworzony zostanie nowy moduł o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowycg. Będzie on wyposażony w 60 ramp samochodowych i połączony z automatycznym magazynem wysokiego składowania SILO poprzez most oraz system przenośnikowy.
- Rozbudowana część będzie przeznaczona do przeładunku dostaw od producentów towarów IKEA, który zgodnie z wymaganiami powinien zostać wykonany w czasie 24 godzin, aby wysłać towary do sklepów w regionie. Realizacja inwestycji pozwoli zwiększyć przepustowość cross-dockingu aż dwukrotnie – z 0,9 mln m3 do poziomu 1,8 mln m3 towarów rocznie - donosi portal propertynews.pl.

Rafał Nowak, lider projektu centrum dystrybucyjnego, powiedział dziennikarzom portalu, że układ nowego budynku zwiększy dostępność produktów i skróci czas ich przeładunku, co pozwoli w znacznym stopniu poprawić produktywność, obniżyć koszty oraz zwiększyć jakość obsługi sklepów.
Nowy budynek tranzytowy będzie zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju pod kątem rozwiązań ekologicznych. Na terenie centrum powstanie również farma fotowoltaiczna o mocy 770 kWP.

Magazyn IKEA w Jarostach to jedno z największych centrów dystrybucji na świecie, które odpowiada za dostawę mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz do 27 lokalizacji IKEA w 10 krajach europejskich: Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji i Węgrzech. Zakończenie budowy planowane jest na drugą połowę 2020 r.
← powrót