Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

Instytucje miejskie bez plastiku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
zdjęcie
Piotrków Trybunalski robi kolejny krok w stronę ekologii. Urząd Miasta oraz wszystkie jednostki podległe rezygnują z plastikowych butelek i produktów jednorazowego użytku.
Z magistratu i wszystkich jednostek podległych miastu znikną wszystkie produkty plastikowe jednorazowego użytku, w tym butelki, kubki, talerzyki czy mieszadełka do napojów. Wszystkie te elementy zostaną zastąpione alternatywnymi produktami, m.in. ze szkła oraz papieru.

Wycofanie z użytku jednorazowych plastików to działanie zgodne z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko.
- Robimy kolejny krok w kierunku ekologii. Troska o ochronę środowiska i zdrowie człowieka musi być obecnie jednym z priorytetowych działań samorządu – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak. 

Piotrków Trybunalski drogą ekologii idzie systematycznie od wielu lat, m.in. poprzez termomodernizacje placówek oświatowych i podłączanie ich do miejskiej sieci ciepłowniczej, stosowanie energooszczędnych rozwiązań jak: zamontowanie solarów na niektórych obiektach użyteczności publicznej czy utworzenie miejskiej pasieki na terenie ujęcia wody przy ul. Żwirki.
Jak podkreśla prezydent Chojniak miasto w przyszłości planuje kolejne inwestycje i zmiany, których zadaniem będzie ochrona środowiska.
- W planach mamy m.in. utworzenie farmy fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków, wprowadzenie transportu niskoemisyjnego oraz modernizację  systemu ciepłowniczego poprzez zmianę paliwa z węglowego na gazowe.
← powrót