Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Integracyjny kompleks przy Ekonomiku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
zdjęcie
Kompleks sportowy przy ZSP nr 5 wzbogaci się o kolejne elementy. Po strefie street workout oraz wielofunkcyjnym boisku przyszedł czas na urządzenie dla osób niepełnosprawnych, wykonanie gry podwórkowej oraz przebudowę ogrodzenia.
- Montaż karuzeli na nawierzchni bezpiecznej przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonanie gry „podwórkowej” z masy termoplastycznej ułożonej na nawierzchni z kostki brukowej, przebudowa istniejącego ogrodzenia z zamontowaniem dwóch furtek i bramy przesuwnej, utwardzenie terenu kostką betonową oraz montaż elementów małej architektury tj. 4 koszy na śmieci, 5 ławek i 5 stojaków na rowery - to zakres prac, jakie zostaną wykonane przy istniejącym kompleksie sportowym na terenie popularnego "Ekonomika".

To kolejna inwestycja w rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej przy placówce z ulicy Leonarda. Uczniowie oraz mieszkańcy osiedla Wyzwolenia mają już do dyspozycji boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuratenowej oraz strefę street workout park przeznaczoną do ćwiczeń siłowo-akrobatycznych. Teraz kompleks rozbuduje się o kolejne elementy.

- Karuzela umożliwia jednoczesne korzystanie przez 3 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz 3 osoby siedzące na ławeczkach. Każda z osób będąca wewnątrz karuzeli może wprawić karuzelę w ruch lub ją zatrzymać używając talerza napędowego umieszczonego w centralnej części karuzeli – czytamy w specyfikacji.
Przebudowę poprzedzi demontaż: istniejącego ogrodzenia (od strony ul. Wyzwolenia) oraz stalowej bramy. Ponadto usunięte zostaną krawężniki okalające bieżnię z nawierzchni żużlowej, a także dwa słupki stalowe do siatkówki.

W Urzędzie Miasta ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. Termin składania ofert mija 4 listopada. Firma, która wygra postępowanie, na wykonanie prac będzie miała czas do 20 grudnia br.
← powrót