Dzisiaj: Wtorek 24 maja 2022

Interaktywna wyspa przy mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 1 =
Link
6 + 1 =
4
Wyjątkowy park edukacyjny stanął przy Mediatece 800-lecia. To kolejna atrakcja czekająca na odwiedzających piotrkowskie centrum nauki i kultury.

 
Dzięki współpracy samorządu z mBankiem, w naszym mieście stanął nowoczesny oraz ekologiczny interaktywny park zabaw dla dzieci i młodzieży. „Wyspa Naukowa mBanku”, bo o nim mowa, to miejsce, gdzie z bliska można przyjrzeć się fascynującym prawom przyrody: usłyszeć wiosnę zimą czy siłą własnych mięśni wytworzyć prąd.
Na wyspach rozstawione są wielkie hamaki i huśtawki oraz mini laboratorium, w którym mieszkańcy będą mogli m.in. zbadać obieg wody w przyrodzie, wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, a także obejrzeć z bardzo bliska fragmenty otoczenia pod precyzyjną lupą. 

Interaktywny park tematyczny powstał przy Mediatece 800-lecia. Jest to kolejny moduł edukacyjny oferowany przez naszą placówkę. Choć mogą z nigo korzystać nie tylko odwiedzający nasze centrum nauki i kultury, ale również spacerowicze, gdyż park znajduje się pomiędzy pasażem a budynkiem placówki.
Projekt w całości sfinansowany jest ze środków mBanku.
← powrót