Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Inwestujemy w ekologię

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
zdjęcie
Dom Pomocy Społecznej, ZSP nr 1 i zaplecze stadionu miejskiego będą podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wyłoniono wykonawcę budowy ciepłociągu w ul. Żwirki.
Rozbudowa sieci i podłączenie kolejnych nieruchomości do miejskiej ciepłowni to jedno z wielu zadań podejmowanych przez miasto mających na celu poprawę jakości powietrza nad Piotrkowem.
W piotrkowskim magistracie dobiega końca procedura wyłonienia wykonawcy budowy blisko 2 km ciepłociągu w ul. Żwirki wraz z budową trzech węzłów cieplnych.
Inwestycja realizowana będzie na odcinku od ul. Próchnika (przy blokach TBS) do obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żwirki.
- Dzięki powstałej sieci do miejskiego ciepłociągu podłączymy: Dom Pomocy Społecznej, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz zaplecze stadionu miejskiego „Concordia” – mówią urzędnicy z Biura Inwestycji i Remontu. Ciepłociąg da możliwość podłączenia się także kolejnym podmiotom np. Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, szpitalowi czy też prywatnym nieruchomościom.

Od kilku lat w Piotrkowie trwa restrukturyzacja systemu ciepłowniczego, która – z jednej strony - ma na celu dostosowanie kotłów miejskiej ciepłowni do wymogów dyrektyw unijnych oraz – z drugiej - rozbudowę sieci cieplnej.
- Chcemy, jak największą liczbę nieruchomości przyłączyć do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest to z jednej strony komfortowe, i z drugiej ekologiczne rozwiązanie. Szczególnie mając na uwadze, że w ciągu najbliższych lat nastąpi zmiana źródła ciepła na gaz ziemny – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik.

Prace przy budowie ciepłociągu powinny wystartować jeszcze w tym roku i potrwają do grudnia 2020.
← powrót