Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Inwestycja w czyste powietrze

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
zdjęcie
Dom Pomocy Społecznej, ZSP nr 1 i zaplecze stadionu miejskiego „Concordia” zostaną wkrótce podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja jest w tracie realizacji.
Rozbudowa sieci i podłączenie kolejnych nieruchomości do miejskiej ciepłowni to jedno z wielu zadań podejmowanych przez miasto, a mających na celu poprawę jakości powietrza nad Piotrkowem. Obecnie trwa budowa blisko 2 km ciepłociągu w ul. Żwirki wraz z budową trzech węzłów cieplnych.

Inwestycja realizowana jest na odcinku od ul. Próchnika (przy blokach TBS) do obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żwirki.
- Dzięki powstałej sieci do miejskiego ciepłociągu podłączymy: Dom Pomocy Społecznej, budynek po byłym gimnazjum nr 1, gdzie dziś mieści się Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz zaplecze stadionu miejskiego „Concordia” – mówią urzędnicy z Biura Inwestycji i Remontu podkreślając, że inwestycja pozwoli na likwidację zatruwających powietrze kotłowni.
- DPS jest obecnie ogrzewany olejem, ZSP nr 1 koksem, a „Concordia” węglem. Podłączenie tych obiektów do ciepłociągu znacząco przyczyni się do poprawy jakości powietrza – podkreślają urzędnicy.  

Ciepłociąg da także możliwość podłączenia się kolejnym podmiotom np. Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, szpitalowi czy prywatnym nieruchomościom.
Inwestycja ma potrwać do września, ale wykonawcy zapowiadają zakończenie robót nawet w czerwcu.
- Na plac budowy wykonawca wróci w marcu. Wszystko zależeć będzie od tempa prac przy tzw. przeciskach, czyli w miejscach gdzie ciepłociąg musi zostać poprowadzony pod drogą. Takie manewry musimy wykonać przy ul. Żeromskiego, Roosevelta oraz Żwirki – podsumowują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.
← powrót