Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Jedz zdrowo żyj kolorowo

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 4 =
Link
8 + 4 =
plakat Diety NFZ — kopia
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował portal internetowy diety.nfz.gov.pl, który oferuje bezpłatne plany żywieniowe dla całej rodziny. Każdy może wygenerować jadłospis dostosowany do swoich potrzeb.
 
Nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków. Co czwarty jest otyły. Narodowy Fundusz Zdrowia szacuje, że za 6 lat tych ostatnich będzie aż 30%. Zmiany te prowadzą nie tylko do rozwoju niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych wśród Polaków, ale również następstw społecznych oraz ekonomicznych dla całej naszej społeczności.
 
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował portal internetowy diety.nfz.gov.pl, który oferuje bezpłatne plany żywieniowe dla całej rodziny. Po zalogowaniu się każdy otrzyma plany żywieniowe o wybranej kaloryczności dla osób dorosłych, seniorów, wegetariańskie oraz w jednostkach chorobowych.
Celem witryny jest wdrażanie określonych zasad racjonalnego odżywiania się oraz modyfikację błędów żywieniowych przyczyniających się do ryzyka zachorowania na takie choroby jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, choroby serca i układu krążenia, osteoporoza, próchnica czy nowotwory.
← powrót