Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

Kolarze przejadą przez Piotrków. Uwaga na ograniczenia w ruchu

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 7 =
Link
4 + 7 =
plakat_2022_v16-1
Dzisiaj (29.06) startuje 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków z Żor do Łodzi. Trasa piątego etapu przebiega przez Piotrków Trybunalski.
Jedna z najważniejszych polskich imprez kolarskich - Międzynarodowy Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków, zawita w tym roku do Piotrkowa Trybunalskiego. Tegoroczna trasa obejmie swoim zasięgiem 5 województw. Zawodnicy pokonają łącznie 800 km trasy podzielonych na 5 etapów. Kolarze w czasie rywalizacji odwiedzą województwa: śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie oraz łódzkie.

Przez Piotrków kolarze przejadą 2 lipca (sobota) ok. godz. 13.40. Trasa powiedzie ulicami: Zalesicką, Przedborską, Żeromskiego, al. 3 Maja, pl. Kościuszki (gdzie zaplanowano lotny finisz), Stronczyńskiego, Wojska Polskiego, Wolborską oraz Rakowską.
- Tego dnia kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu ulicznym. Jednak utrudnienia potrwają tylko ok. 45 minut, od godz. 13.15 do 14.00 - informują organizatorzy wydarzenia.
 
Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków jest drugą pod względem rangi imprezą kolarską w kraju, jednocześnie będąc najbardziej prestiżową dla polskiego kolarstwa. Impreza każdego roku na starcie gromadzi całą czołówkę polskiego kolarstwa oraz wysoko ujętych w klasyfikacji UCI zawodowców z Europy. Wszystko to sprawia, że wyścig jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w polskim sporcie, dostarczając kibicom niezapomnianych wrażeń na najwyższym europejskim poziomie.

Trasa przejazdu na plakacie oraz w załączniku poniżej.

Załączniki artykułu

Trasa przejazdu etap V (Pobrań: 922)
← powrót