Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

Łączymy ścieżki rowerowe na Dmowskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
dsc2314-1599210579-1600769877
Przed nami kolejna inwestycja w zachodniej części miasta. W tym tygodniu przekazano plac budowy ścieżki rowerowej i chodnika na ul. Dmowskiego.
Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Iwaszkiewicza do ul. Górniczej, a zaplanowane prace są bardzo ważne dla układu komunikacyjnego w tej części Piotrkowa Trybunalskiego.
- Inwestycja połączy istniejące w tym rejonie miasta ścieżki rowerowe oraz chodnik, dzięki czemu zyskamy bezpieczny i gładki szlak dla rowerów oraz pieszych na fragmencie od ul. Kostromskiej aż do Al. Concordii (początek obwodnicy N-S) – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który będzie nadzorował wykonanie inwestycji.

W ramach zaplanowanych prac wybudowana zostanie ścieżka rowerowa i wyremontowany chodnik. Droga dla jednośladów wybudowana będzie od postaw, natomiast w miejscu starych płyt chodnikowych ułożona kostka betonowa.

W ZDiUM wyłoniono już wykonawcę inwestycji, którym została piotrkowska firma Strada s.c. Koszt wykonania prac wyniesie blisko 266 tys. złotych, a drogowcy na ich zakończenie będą mieli dwa miesiące.
← powrót