Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Łazik marsjański w mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
Prezentację łazika marsjańskiego czy samochodu wodorowego będzie można zobaczyć podczas zajęć przygotowanych przez Politechnikę Częstochowską. Spotkanie odbędzie się w środę (4.12) w Mediatece 800-lecia.
Mediateka to miejsce, w którym dzieci i młodzież mają okazję zdobywać wiedzę oraz rozwijać pasję i umiejętności. Doskonałą do tego okazją są zajęcia przygotowane przez wykładowców i studentów Politechniki Częstochowskiej.
Podczas spotkania przedstawiciele Koła Naukowego Komputerowego Projektowania Urządzeń Mechatronicznych i Maszyn – PCz „Rover Team” zaprezentują zaproszonym grupom-  zbudowany przez studentów Politechniki - łazik marsjański.
Natomiast wykładowcy z Wydziału Infrastruktury i Środowiska przeprowadzą zajęcia pn. „Zasada działania i budowa kotła energetycznego w miniaturze”.
- Uczniowie będą mogli zobaczyć, jak pracuje kocioł, w którym spalając paliwa stałe produkowane jest ciepło oraz energia elektryczna – wyjaśniają pracownicy Mediateki.
Na zajęciach „Samochód wodorowy" zostanie pokazane wykorzystanie wodoru jako paliwa do napędzania pojazdu. Wodór, to w tej chwili jeden z najnowocześniejszych nośników energii. Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych.
← powrót