Dzisiaj: Poniedziałek 02 sierpnia 2021

Letni piknik na półmetku

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 2 =
Link
8 + 2 =
DSC_4659
Za nami pierwszy dzień Letniego Pikniku Rodzinnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszych wydarzeń i udziału w niedzielnych imprezach.
Naukowo, sportowo, malarsko, historycznie, muzycznie, filmowo, a przede wszystkim rodzinnie – tak upłynął pierwszy dzień Letniego Pikniku w Piotrkowie Trybunalskim.
Zabawa rozpoczęła się od części sportowej, która odbyła się na stadionie miejskim Concordia. Równolegle w Rynku Trybunalskim trwał plener malarski, a punktualnie w południe na placu przy Mediatece 800-lecia rozpoczął się piknik naukowy z naukowcami Politechniki Częstochowskiej. A na nim m.in. prezentacja łazika marsjańskiego, warsztaty sitodruku, pokazy chemiczne i konkursy matematyczne.

Po południu na placu Zamkowym do historycznych zabaw i pokazów rycerskich zaprosili pracownicy Muzeum i Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, a w parku św. Jana Pawła II artystycznie bawiliśmy się z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Były gry, zabawy i konkursy dla młodszych i starszych, a o muzyczne akcenty zadbali: Miejska Orkiestra Dęta, zespoły Ewki i 5/5 oraz Justyna Piesik-Kendra.

W trakcie pikniku można było wykonać badanie poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Prowadzona była także akcja promująca szczepienia.
Dodatkowo w parku św. Jana Pawła II znalazło się stanowisko Narodowego Spisu Powszechnego, gdzie można było się spisać.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej zabawy i zapraszamy do udziału w jutrzejszych wydarzeniach. Program niedzielnych imprez można znaleźć TUTAJ.

*****
Galeria zdjęć: - zdjęcia od nr 1 do nr 111: zabawa podczas pierwszego dnia pikniku rodzinnego. 
← powrót