Dzisiaj: Czwartek 06 maja 2021

Listopadowy e-biuletyn

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 8 =
Link
7 + 8 =
e-biuletyn 11
Biuro Obsługi Mieszkańców przygotowało najnowsze wydanie e-Biuletynu. Znajdziemy w nim informacje dotyczące pism ogólnych do urzędu oraz możliwości założenia Profilu Zaufanego.
W listopadowej publikacji znajdziemy informacje dotyczące złożenia „pisma ogólnego”. Jest to formularz do złożenia pisma (podania) w sprawach, w których nie wymaga się konkretnego formularza.

Kolejna część e-biuletynu dotyczy Profilu Zaufanego. Jego założenie jest bezpłatne, a posiadanie pozwala na załatwianie wielu spraw urzędowych z poziomu własnego domu. Daje również możliwość podpisywania dokumentów elektronicznych korzystając z e-usługi „Podpisz dokument elektronicznie”.

Profil Zaufany najłatwiej założyć i potwierdzić w pełni online przy pomocy bankowości elektronicznej. Wystarczy wypełnić formularz o założenie Profilu Zaufanego w systemie swojego banku, a następnie potwierdzić operację bankowym kodem autoryzacyjnym. Wówczas na adres mailowy otrzymamy potwierdzenie założenia konta.

W ostatnim czasie – ze względu na panującą pandemię – Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło Tymczasowy Profil Zaufany, który ważny jest przez trzy miesiące. Po założeniu Profilu Zaufanego szereg usług można w piotrkowskim magistracie załatwiać ze swojego domu, bez konieczności wizyty w urzędzie. Są to m.in. zameldowanie i wymeldowanie, wydanie dowodów osobistych, wydanie karty wędkarskiej czy zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Posiadając Profil Zaufany można podpisać dokument elektroniczny (plik na swoim komputerze) korzystając z e-usługi „Podpisz dokument elektronicznie”. Po podpisaniu dokumentu system wygeneruje plik xml, w którym zawarty będzie Twój podpis. Następnie podpisany dokument należy zapisać na dysku lokalnym. Zapisany plik można wysłać e-mailem do innej osoby, która też chce go podpisać.

Wszystkie e-usługi dostępne są na stronie www.bom.piotrkow.pl.

Galeria zdjęć
Zdjęcie nr 1 - Listopadowy e-biuletyn.
← powrót