Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Lotos inwestuje 100 mln w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
zdjęcie
Blisko 100 milionów złotych spółka Lotos ma zainwestować w Piotrkowie Trybunalskim. Grupa paliwowa rozbuduje terminal znajdujący się przy ul. Przemysłowej.
Właścicielem obiektu jest spółka LOTOS Terminale zajmująca się magazynowaniem i dystrybucją paliw na terenie całego kraju.
– Ta inwestycja to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie rynku na usługi przeładunkowe spowodowane skuteczną walką państwa z tzw. szarą strefą. Systematyczny wzrost wolumenów sprzedaży i wzrastające oczekiwania klientów powodują konieczność stałej optymalizacji siatki terminali paliw wykorzystywanych w procesie dystrybucji paliw – podkreśla Jarosław Wittstock, p.o. prezesa Zarządu Grupy LOTOS.
– W procesie tym Grupa LOTOS zawsze stara się w maksymalnym stopniu wykorzystywać własne bazy i terminale przeładunkowe. Stąd też potrzeba rozbudowy obiektu w Piotrkowie Trybunalskim – dodaje.

Wartość inwestycji to niespełna 100 mln zł.
Rozbudowany i zmodernizowany terminal prawie czterokrotnie (do 11 100 m3) zwiększy swoją pojemność magazynową. Ponad dwukrotnie zwiększy się jego zdolność przeładunkowa (do 700 000 m3/rok).
Z 1700 do 2500 l/min wzrośnie również prędkość nalewu, a po zakończeniu inwestycji będzie pracował 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.

W ramach inwestycji powstanie też instalacja do przeładunku i magazynowania LPG, a także instalacja dozowania dodatków uszlachetniających do benzyn i olejów napędowych oraz instalacja dozowania biokomponentów do olejów napędowych.

Władze spółki podkreślają bardzo dobrą lokalizację tego obiektu – w pobliżu autostrad A1 i A2.
- Celem strategicznym spółki LOTOS Terminale jest skuteczne konkurowanie na rynku magazynowym i dystrybucyjnym paliw. Aby temu sprostać musimy posiadać terminale paliw o wystarczającym poziomie przeładunkowym, jak również wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, m. in. co do szybkości i jakości obsługi. Dlatego właśnie inwestujemy w rozwój terminala w Piotrkowie Trybunalskim, który dzięki podpisanej dziś umowie już niedługo będzie świadczył pełen zakres usług – mówi Tadeusz Szkudlarski, prezes Zarządu LOTOS Terminale.

14 stycznia podpisano umowę na realizację inwestycji. Rozbudową terminala zajmie się firma KB Pomorze. Najbliższych piętnaście miesięcy upłynie na opracowywaniu dokumentacji i uzyskiwaniu wszelkich pozwoleń. Fizyczne prace na terminal powinny rozpocząć się w 2021 roku.

Źródło: www.lotos.pl.
← powrót