Marcin Gąsior z Honorowym Obywatelstwem

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 8 =
Link
1 + 8 =
DSC_0382 - Kopia
Marcin Gąsior został Honorowym Obywatelem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś (8.02) w Zamku Królewskim z tej okazji zorganizowano specjalną uroczystość.
Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia biografii Marcina Gąsiora. Następnie Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński odczytał treść uchwały Rady Miasta nadającej tytuł Honorowego Obywatela wieloletniemu dyrektorowi piotrkowskiego Muzeum, po czym wspólnie z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem pogratulowali odznaczonemu oraz wręczyli pamiątkowy upominek.

- Dziękuję za tak wielkie wyróżnienie. To dla mnie ogromny zaszczyt. Choć nie urodziłem się tutaj to sercem jestem piotrkowianinem – nie krył wzruszenia Marcin Gąsior, który wielokrotnie podkreślał wielkie przywiązanie do grodu trybunalskiego.
- Ze względu na stan zdrowia musiałem wyprowadzić się z tego miasta, ale myślami wciąż jestem tutaj. Bardzo się cieszę z tego, jak zmienia się Piotrków. Z ogromnym wzruszeniem patrzę na odrestaurowany Zamek Królewski. Ta inwestycja przez dziesiątki lat była moim wiekim marzeniem - mówił Marcin Gąsior. 
 
Po części oficjalnej z krótkim recitalem wystąpili uczniowie piotrkowskiej szkoły muzycznej, a następnie zgromadzeni goście pośpieszyli z gratulacjami. Nie zabrakło także gromkiego sto lat dla nowego Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego. 

Tytuł Stanisławowi Marcinowi Gąsiorowi Rada Miasta przyznała uchwałą z grudnia 2016 roku. Więcej na temat postaci wieloletniego dyrektora piotrkowskiego Muzeum można przeczytać w biogramie (w załączniku) przygotwanym przez Pawła Kendrę.

Załączniki artykułu

← powrót