Dzisiaj: Niedziela 07 czerwca 2020

Mediateka: na początek archeolog

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
Umowa podpisana, plac budowy przekazany. Inwestycję czas zacząć! Na budowę najpierw wkroczy archeolog, a „pierwsza łopata” zostanie wbita za kilka tygodni.
Spacerujących w okolicach pl. Pofranciszkańskiego może zastanawiać fakt ogradzania terenu pod inwestycję. Budowa Mediateki jeszcze nie wystartowała. Na początku prace będzie przeprowadzał archeolog.
- Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą, a w tym tygodniu przekazaliśmy plac budowy – mówi wiceprezydent Adam Karzewnik i zaznacza, że przed wkopaniem „pierwszej łopaty” pod budowę mediateki przeprowadzone zostaną prace archeologiczne.
– Mamy nadzieję, że ziemia nie kryje wielu niespodzianek i prace przy fundamentach wystartują za kilka tygodni – podsumowuje wiceprezydent.

Mediateka będąca nowoczesnym centrum kultury i nauki to inwestycja wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii samorząd wybuduje dla mieszkańców obiekt kultury, edukacji i nauki. Mediateka będzie nie tylko wizytówką miasta, ale także da piotrkowianom szereg możliwości rozwoju i poszerzania horyzontów.

Znajdzie się tutaj m.in. nowoczesne centrum nauki na wzór warszawskiego "Kopernika", biblioteka z wolnym dostępem do półek z książkami, interaktywna pracownia przedstawiająca bogate dzieje Piotrkowa, nowoczesna pracownia multimedialna, magazyn książki mówionej i pracownia gier komputerowych.
Zgodnie z umową budynek w stanie surowym ma być gotowy na początku listopada 2018 roku. Koszt budowy to 26 mln 782 tys. 898,62 zł netto.

Budowa mediateki była także tematem rozmowy prezydenta Krzysztofa Chojniaka w Telewizji Piotrków. W rozmowie z Michałem Ostafijczukiem prezydent opowiadał m.in. o korzyściach z budowy obiektu oraz jego wyposażeniu. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

← powrót