Dzisiaj: Niedziela 07 czerwca 2020

Mediateka "Top Inwestycją 2019"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
zdjęcie
Piotrkowska mediateka została "Top Inwestycją Komunalną 2019". Plebiscyt został zorganizowany przez opiniotwórczy Portal Samorządowy.
Konkurs rozpoczął się od wyłonienia 25 finalistów. Na tej liście znalazły się projekty komunalne oddane do użytku w 2018 r. lub zrealizowane w co najmniej 50 proc. na dzień 31 grudnia 2018 r. Spośród tego grona Rada Konsultacyjna zdecydowała o nagrodzeniu 10 inwestycji.
Obok Piotrkowa Trybunalskiego na liście nagrodzonych znalazły się: Brenna, Chorzów, Ciechanów, Dorzecze Wisłoki, Gdańsk, Inowrocław, Katowice, Płock, Zgierz.

- Celem konkursu "Top Inwestycje Komunalne" jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Przy okazji kolejnych edycji zwracamy jednak uwagę na różne aspekty prowadzonych w samorządach inwestycji. W tym roku na pierwszy plan wybiły się projekty związane z szeroko pojętą rewitalizacją - mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu PortalSamorzadowy.pl.

Tak organizatorzy opisują na Portalu Samorządowym naszą inwestycję:
- W murach Mediateki 800-lecia znajdą się wypożyczalnie i czytelnie dla dzieci i dorosłych, pracownie warsztatowe, gier komputerowych, sala odczytów i projekcji, strefa nauki w postaci dziedzinowych wystaw multimedialnych. Budynek ma formę ksiąg ustawionych na półce, przez co staje się czytelnym komunikatem i kodem architektonicznym, mówiącym o mieszczącej się w nim funkcji.

Nagrody dla zwycięzców zostaną rozdane podczas gali towarzyszącej XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.
← powrót