Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego - program

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 3 =
Link
4 + 3 =
AKS-memorial-2021-plakat
Atletyczny Klub Sportowy ponownie będzie gospodarzem ogólnopolskiego turnieju zapaśniczego. 8 i 9 października w hali RELAX odbędzie się Memoriał Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego. Zmaganiom będzie przyglądał się brązowy medalista olimpijski Tadeusz Michalik!
W zawodach, które uzyskały wysoką rangę Pucharu Polski, wezmą udział zapaśniczki oraz zapaśnicy w stylu klasycznym do lat 23. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 9 października, o 9:00 i potrwa do wieczora – blok walk finałowych wystartuje o 18:00. Dzień wcześniej, w piątek, 8 października, po południu, zaplanowano weryfikację zawodników, konferencję techniczną, wagę oraz przegląd lekarski.
 
Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjadą młodzi zapaśnicy czołowych polskich klubów, m.in. z Radomia, Poznania, Łodzi, Warszawy, Raciborza, Białegostoku, Chełma i Rudy Śląskiej. W kilkunastoosobowej grupie reprezentującej Atletyczny Klub Sportowy nie zabraknie medalistów najważniejszych krajowych imprez mistrzowskich. Rywalizacji na macie będzie przyglądał się brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio Tadeusz Michalik.
 
Zawody poświęcone będą pamięci Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego, wybitnym trenerom Atletycznego Klubu Sportowego, którzy zmarli w 2018 roku. Obaj położyli podwaliny pod sukcesy piotrkowskiego klubu w ostatnich latach: pierwszy od podstaw stworzył prężnie rozwijającą się kobiecą sekcję, a drugi wyszkolił wielu czołowych zawodników, m.in. wicemistrza świata i Europy Mateusza Bernatka.
 
- Taki turniej chcieliśmy zorganizować już od dłuższego czasu, ale te plany uniemożliwiała pandemia koronawirusa. Bardzo się cieszymy, że wielkie zapasy wracają do Piotrkowa, bo po emocjach związanych z Krajową Ligą Zapaśniczą trochę nam brakowało tego rodzaju zmagań, otoczki, rywalizacji na macie na własnym podwórku. Mamy bardzo zdolną młodzież, która zasługuje na to, by wystąpić w roli gospodarza prestiżowych zawodów. Bardzo dziękuję naszej całej zapaśniczej rodzinie, wszystkim sponsorom i partnerom za pomoc w organizacji Memoriału. Jestem ogromnie szczęśliwy, że tak wielu ludziom zależy na piotrkowskich zapasach – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.
 
Program Memoriału Grzegorza Ludwiga i Henryka Grabowieckiego

piątek, 8 października, hala OSiR, ul. Batorego 8 do 16:00 – przyjazd ekip
17:00 – 17:30 – weryfikacja zawodników
17:30 – konferencja techniczna
18:00 – 19:00 – waga zawodników oraz przegląd lekarski
 
sobota, 9 października, hala OSiR, ul. Batorego 8
9:00 – 13:00 – walki eliminacyjne
13:00 – 14:30 – przerwa obiadowa
15:00 – 18:00 – dalszy ciąg walk
18:00 – walki finałowe
19:30 – dekoracja medalistów
 
Wyniki będą na bieżąco podawane na portalu sportzona.pl


 
← powrót