Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

"Młode Stare Miasto" w rozkwicie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
zdjęcie
Po wybudowaniu kamienicy i oficyny przy Garncarskiej 6 i 8 - gdzie zamieszkało 15 rodzin - kolejnych 25 mieszkań powstanie w zmodernizowanym kompleksie budynków przy: Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5.
25 mieszkań oraz pięć lokali usługowych powstanie w ramach całkowitej metamorfozy istniejących kamienic. Wykonawca inwestycji został już wybrany, podpisano z nim umowę, a prace przy modernizacji mają się rozpocząć w połowie maja.

- Będzie to kompleksowa modernizacja obejmująca remont dachu, elewacji, klatek schodowych, stropów i mieszkań. Wymienione zostaną wszystkie instalacje. Budynki podłączymy do miejskiej sieci ciepłowniczej dzięki czemu zlikwidujemy kolejne piece węglowe – opowiada wiceprezydent Adam Karzewnik zaznaczając, że inwestycja jest jedną z części projektu „Młode Stare Miasto”, którego jednym z celów jest stworzenie z Podzamcza atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego.
- Pod koniec ubiegłego roku oddaliśmy 15 mieszkań w nowo wybudowanej kamienicy i oficynie przy ul. Garncarskiej 6 i 8. W tym roku kolejnych 31 rodzin wprowadzi się do budynku powstającego u zbiegu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej – przypomina wiceprezydent Karzewnik i podsumowuje.
- Na tym ofensywa budowania mieszkań na Podzamczu się nie skończy. Myślimy o kolejnych inwestycjach w tym zakresie – podkreśla.
← powrót