Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

„Młody Duch Tańca”…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
…pod takim tytułem w naszym mieście odbędzie się wyjątkowe wydarzenie taneczne. 30 sierpnia pięćdziesięciu młodych tancerzy z Polski i Japonii zaprezentuje się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

 
„Młody Duch Tańca” to projekt polsko – japoński powstały w 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Głównym jego celem jest budowanie mostów między Polską a Japonią, szczególnie w środowisku tańca i baletu.
Pomysłodawcą i reżyserem tego wydarzenia jest Wiesław Dudek – wybitny polski tancerz, pedagog, laureat Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz „Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współtworzy Shoko Nakamura, balerina, ikona japońskiego baletu.

W spektaklu wystąpi 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii, m.in. finaliści oraz zwycięzca konkursu „Młody Tancerz Roku” 2019.

Takie taneczne pokazy odbęda się w zaledwie ośmiu polskich i trzech japońskich miastach. W Piotrkowie Trybunalskim młodzi tancerze zaprezentują się 30 sierpnia. Początek wydarzenia o godz. 19:00.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury, al. 3 Maja 12.
 
← powrót