Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Na Starówce przybywa mieszkań

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
zdjęcie
O kolejne trzy lokale wzbogaci się miejski zasób mieszkaniowy na Starówce. Mieszkania znajdą się na piętrze kompleksowo modernizowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 10.
Remont budynku przy ul. Zamurowej 10 to kolejny etap programu „Młode Stare Miasto”, którego celem jest rewitalizacja społeczna najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego. Jednym z najważniejszych elementów programu jest stworzenie w tym miejscu atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego.
- Nowe mieszkania oddajemy w budowanych od podstaw budynkach, ale także urokliwych kamienicach, które przechodzą kompleksowe modernizacje – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak, który kilka dni odwiedził plac budowy przy ul. Zamurowej 10.

W ramach inwestycji wykonywana jest izolacja i ocieplenie budynku. Remont obejmie również elewację i dach kamienicy. Wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa, a także instalacje: elektryczna oraz sanitarna. Nową jakość zyska także klatka schodowa, a na poddaszu urządzone zostaną trzy nowe mieszkania. Inwestycja ma się zakończyć późną jesienią tego roku.

Modernizacja kamienicy przy ul. Zamurowej jest częscią projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, na który piotrkowski samorząd pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
 

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1 i nr 7 - Prezydent Krzysztof Chojniak rozmawia z przedstawicielem wykonawcy na temat aktualnego przebiegu inwestycji przy ul. Zamurowej 10.
- Zdjęcie nr 2, 4 i 6 - Aktualny stan prac przy modernizacji kamienicy przy ul. Zamurowej 10.
- Zdjęcie nr 3 - Prezydent Krzysztof Chojniak przygląda się postępom prac przy modernizacji kamienicy przy ul. Zamurowej 10.
← powrót