Nextbike operatorem roweru miejskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 4 =
Link
1 + 4 =
3-1648550189
Firma Nextbike przez najbliższe dwa lata nadal będzie obsługiwała Piotrkowski Rower Miejski. W ZDiUM rozstrzygnięto przetarg na świadczenie usługi. Od 1 kwietnia do dyspozycji piotrkowian będzie pięć stacji stałych oraz 40 rowerów.
W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnięto przetarg na obsługę Piotrkowskiego Roweru Miejskiego w latach 2023-2024.
 - Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, z czego jedna z przyczyn formalnych nie mogła wziąć udziału w konkursie. Drugą złożył dotychczasowy operator, czyli firma Nextbike – informują pracownicy ZDiUM i dodają, że umowa z operatorem zostanie podpisana 14 października.

W latach 2023-2024 rowery będą dostępne dla cyklistów w okresach od 1 kwietnia do 30 września. Za dwuletni czas funkcjonowania systemu miasto zapłaci 555.836,95 zł, co daje miesięczny koszt 46.319,75 złotych.
- Na bieżąco kontrolujemy zapotrzebowanie na rower miejski. Nie jest ono już takie jak w początkowej fazie, funkcjonowania projektu. Pojawiły się na ulicach hulajnogi elektryczne, które są alternatywą dla piotrkowskich jednośladów. Nie możemy wykluczyć, że w mieście pojawią się inni prywatni dostawcy tego typu usług, dlatego mając na uwadze powyższe postanowiliśmy nie generować dodatkowych kosztów dla miasta i zmniejszyliśmy liczbę rowerów i stacji - mówi Karol Szokalski dyrektor ZDiUM.

Na nowy system złoży się 40 rowerów i pięć stałych stacji:
- Dworzec Kolejowy
- Belzacka Basen
- Stare Miasto Mediateka,
- Słowackiego Osiedle
- Osiedle Łódzka.
← powrót