Dzisiaj: Piątek 07 maja 2021

Nieodpłatna pomoc prawna

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 1 =
Link
9 + 1 =
porady
Do 20 maja osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać z darmowej pomocy prawnej oferowanej przez Uniwersytet Łódzki. Porad udzielają wykładowcy wraz ze studentami z Kliniki Prawa UŁ.
Jeszcze do 20 maja br. osoby niezamożne mogą zgłaszać się do Kliniki Prawa działającej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej (obejmującej także sporządzanie pism procesowych). Po wskazanym terminie nowe sprawy nie będą już przyjmowane ze względu na sesję egzaminacyjną. Przyjmowanie spraw zostanie wznowione w kolejnym roku akademickim.
- Istniejemy po to, by pomagać nieodpłatnie w rozwiązywaniu problemów prawnych. W szczególności w trudnych czasach pandemii – mówi prof. UŁ dr hab. Maciej Muliński.

Porady prawne udzielane są z wykorzystaniem wszystkich środków porozumiewania się na odległość (poczta tradycyjna, telefon, faks, e-mail, telekonferencja na Skype). Bliższe informacje można uzyskać (także zgłaszając od razu problem prawny do rozwiązania): telefonicznie/faksem: (42) 635 46 32 (poniedziałki: godz. 13-16, wtorki: godz. 9-12, środy: godz. 14-17, czwartki: godz. 12-14), e-mailem: klinika@wpia.uni.lodz.pl lub pocztą tradycyjną: Klinika Prawa, ul. Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź. Szczegółowe informacje o Klinice Prawa działającej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego można znaleźć TUTAJ.

Przypominamy, że nieodpłatną pomoc prawną oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatną mediację, świadczą też podmioty działające na zlecenie Urzędu Miasta. Skorzystanie z darmowego poradnictwa możliwe jest po wcześniejszym umówieniu pod numerem telefonu 44 732-77-81.
Więcej informacji na ten temat publikujemy TUTAJ (kliknij).
← powrót