Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

„Nowa Elewacja”: ostatnie dni na zgłoszenia

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 1 =
Link
4 + 1 =
rynek-trybunalski-9-1024x768.j-1613123625
Tylko do 26 lutego można nadsyłać zgłoszenia do trzynastej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2020 r. 
Konkurs, którego pomysłodawcą jest prezydent Krzysztof Chojniak, na stałe wpisał się już w harmonogram rokrocznych miejskich inicjatyw. W konkursie nagrodzono i wyróżniono już kilkadziesiąt budynków, których odnowione elewacje przyczyniły się do poprawy wizerunku naszego miasta.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zakończenie remontu swojego budynku do końca 2020 roku oraz złożenie wniosku wraz z dokumentacją zdjęciową (przed i po remoncie) do Urzędu Miasta do 26 lutego 2021 roku.

Uczestnikami konkursu mogą być inwestorzy, których kamienice usytuowane są w obszarze zawartym między ulicami: al. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Skłodowskiej-Curie, Al. Kopernika, al. Piłsudskiego, oraz w ciągu komunikacyjnym al. 3 Maja.

Oceny wykonanej inwestycji dokonuje komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta. Członkowie biorą pod uwagę: ogólne wrażenie estetyczne po wykonaniu remontu budynku stopień skomplikowania inwestycji, jakość materiałów, wygląd stolarki otworowej oraz kompleksowość prac. W trzynastej edycji konkursu pula nagród wynosi 30 tys. złotych. Przewidziano trzy nagrody w wysokości odpowiednio: 15, 10 oraz 5 tys. złotych.
Regulamin konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy można pobrać w Urzędzie Miasta przy ulicy Szkolnej 28 lub TUTAJ.
*****
Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1 - Najpiękniej odnowiona kamienica w konkursie „Nowa Elewacja 2018” - Rynek Trybunalski 9
Zdjęcie nr 2 - Obszar obowiązywania konkursu
← powrót