Dzisiaj: Czwartek 04 czerwca 2020

Nowe drogi na Wierzejach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
zdjęcie
Na osiedlu Wierzeje systematycznie rozbudowywana jest infrastruktura drogowa. W tym tygodniu do użytku oddano dwie nowe drogi: ulice Żeglarską i Koralową.
Inwestycja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Ulica Żeglarska wybudowana została na odcinku od ul. Koralowej do końca zakończonego łopatką manewrową, natomiast ulica Koralowa na części od ul. Jeziornej do ul. Żeglarskiej.

Była to kompleksowa inwestycja, która objęła budowę zarówno infrastruktury drogowej, jak i niezbędnych sieci podziemnych. W tym tygodniu odbył się odbiór, a drogi zostały oddane do użytku.
- Na ulicy Żeglarskiej instalatorzy ułożyli kanalizację deszczową i sanitarną oraz wodociąg, a na ulicy Koralowej deszczówkę oraz sieć telekomunikacyjną. Następnie wytyczone zostały ślady nowych dróg. Oprócz jezdni wybudowano także chodniki oraz ścieżkę rowerową – przybliżają zakres pracy inspektorzy Biura Inwestycji i Remontów.

Budowa ulic Żeglarskiej i Koralowej to kolejna inwestycja na osiedlu Wierzeje. W ubiegłym roku do użytku oddano przebudowane skrzyżowanie oraz pętlę autobusową Jeziorna/Wierzeje, a w harmonogramie tegorocznych prac jest m.in. budowa ścieżki rowerowej wokół jeziora Bugaj.
← powrót