Oczyszczamy „Słoneczko”

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 4 =
Link
5 + 4 =
DSC_0835 (1280x834)
Na piotrkowskim kąpielisku „Słoneczko” trwają prace związane z  oczyszczaniem i poprawą stanu ekologicznego zbiornika. Proces prowadzony jest w oparciu o metodę wykorzystującą preparaty biologicznie czynne, które zostały wprowadzone w określone strefy zbiornika.
 
- Metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna, bezpieczna dla środowiska oraz ryb i innych organizmów wodnych. W żaden sposób nie zaburza  naturalnej równowagi biologicznej ekosystemu. Przy zastosowaniu tej metody nie stosuje się żadnego okresu karencji czy zakazów korzystania ze zbiornika wodnego i jego otoczenia – informuje Marcin Sitarek ichtiolog nadzorujący prace i dodaje. Pierwsze efekty gołym okiem będą widoczne już po 4 do 6 tygodni, natomiast pełna ocena stanu wody w zbiorniku nastąpi po 12 miesiącach. 
 
Zabiegi mają na celu usunięcie odoru, oczyszczenie z nadmiaru osadu dennego w zbiorniku, zablokowanie procesów gnilnych wody, ograniczenie zakwitu sinic, przywrócenie pełnej zdolności retencjonowania wody oraz poprawę jakości i przejrzystości wody.


 
← powrót