Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

Od czwartku zamknięta Wierzejska

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 6 =
Link
7 + 6 =
wierzejska-2-1635947758
W czwartek (21.04) od godzin porannych zamknięta dla ruchu zostanie ulica Wierzejska na odcinku od drogi do kąpieliska "Słoneczko" do wiaduktu drogowego nad ul. Miast Partnerskich. Utrudnienia spowodowane są trwającymi w tym rejonie pracami drogowymi. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i wytyczone objazdy.
-Od 21 kwietnia (czwartek) zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ulica Wierzejska na odcinku od drogi do kąpieliska "Słoneczko" do wiaduktu drogowego nad ul. Miast Partnerskich- czytamy w komunikacie nadesłanym przez firmę PEUK, która wykonuje inwestycję.

Zamknięcie ulicy wymusiły trwające prace związane z zagospodarowaniem terenów przy zbiorniku Bugaj.

- Na nowo wybudowanym rondzie na ul. Wierzejskiej wylana zostanie ostatnia ścieralna warstwa asfaltu. Nawierzchnia położona będzie „bezszwowo” dzięki czemu droga będzie wygodniejsza dla kierowców oraz trwalsza w użytkowaniu – informują pracownicy wykonujący inwestycję i dodają – Jeżeli pogoda pozwoli prace powinny zakończyć się do końca tygodnia.

Przypominamy, że inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje przebudowę ul. Wierzejskiej wraz z budową ronda za wiaduktem - jadąc w stronę Koła. (Pisaliśmy o tym TUTAJ). Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice kąpieliska "Słoneczko" i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną również zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.

W związku z prowadzonymi robotami drogowymi apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i wytyczone objazdy.

 
← powrót