Oddaliśmy hołd powstańcom

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 4 =
Link
7 + 4 =
DSC_6184
O godzinie „W” w Piotrkowie Trybunalskim rozległ się dźwięk syren alarmowych. Nasze miasto oddało hołd powstańcom warszawskim w 77. rocznicę niepodległościowego zrywu.
 
Punktualnie o 17:00 na terenie całego miasta zawyły syreny, piotrkowianie na chwilę zatrzymywali się i w skupieniu oddawali hołd poległym i walczącym.
Dokładnie 77 lat temu Polacy dokonali jednej z największych akcji zbrojnych w historii naszego kraju, której celem było wyzwolenie się spod niemieckiej okupacji. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej oraz ludność cywilna prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska.

Dziś (1.08) hołd powstańcom oddaliśmy złożeniem kwiatów pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza. W imieniu piotrkowian wieniec pod pomnikiem złożyli wiceprezydent Andrzej Kacperek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Ludomir Pencina..

Następnie wieńce złożono pod tablicą upamiętniającą generała Stefana Roweckiego ps. Grot, która wmurowana jest w elewację kamienicy przy ul. Słowackiego 1, w której mieszkał Rowecki. Piotrkowianin był współtwórcą Polskiego Państwa Podziemnego i pierwszym Komendantem Głównym Armii Krajowej.

***
Galeria zdjęć:
Zdjęcie od nr 1 do nr 17: Piotrkowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego.
 
← powrót