Os. Armii Krajowej zyskuje drogę z chodnikiem

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 2 =
Link
6 + 2 =
DSC_4660
Wystartował remont drogi wewnętrznej na odcinku od Przedszkola Samorządowego Nr 7 do Powiatowego Urzędu Pracy. Prace na osiedlu Armii Krajowej zakończą się przed świętami Bożego Narodzenia.
- Nie jest to główna droga, ale nie mniej potrzebna, jak inne arterie. Szczególnie ze względu na pobliskie przedszkole czy duże osiedle mieszkaniowe - mówił podczas wizytowania inwestycji prezydent Krzysztof Chojniak.

Zadowolenia z wykonywanych prac nie kryje Elżbieta Pilarczyk dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 7, która wspólnie z prezydentem analizowała zakres zaplanowanych działań.
- Drogowcy działają bardzo intensywnie. Mam nadzieję, że w niedługim czasie doczekamy się drogi, z której będą zadowoleni rodzice, pracownicy naszej placówki oraz sami mieszkańcy osiedla. Ta bardzo oczekiwana przez nas wszystkich inwestycja. Dzięki jej wykonaniu poprawi się komfort i bezpieczeństwo osób z niej korzystających. 

Jak informuje Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w ramach prowadzonych prac zostanie wymieniony krawężnik, a stare płyty chodnikowe zastąpi kostka betonowa. - Wygospodarujemy również 4-5 dodatkowych miejsc postojowych. Całość zwieńczy wykonanie nakładki asfaltowej - podsumowuje.

Koszt prowadzonych prac to 260 tys. zł. Inwestycja - jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne - powinna zakończyć się do świąt Bożego Narodzenia.
← powrót