Otwarte strefy i dostęp do księgozbioru

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 6 =
Link
4 + 6 =
DSC05430-HDR
Mediateka 800-lecia wraz z poluzowaniem obostrzeń COVID-owych szeroko otworzyła swoje podwoje dla czytelników, i nie tylko. W nowoczesnym budynku czytelnicy znów zyskali wolny dostęp do księgozbioru. Otwarte są już także wszystkie strefy zabaw.
Wraz z otwarciem gospodarki po ogólnokrajowym locdownie do przyjmowania klientów wróciła Mediateka 800-lecia. Najpierw było to jeszcze w nieco ograniczonej formule, jednak już od kilku tygodni czytelnicy znów zyskali wolny dostęp do księgozbioru.
- To bardzo ważne - zaznacza Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Jednym z celów, jaki przyświecał budowie mediateki to umożliwienie czytelnikowi bezpośredniego dostępu do regałów z książkami. Pandemia ograniczyła tę możliwość. Aktualnie, dzięki poluzowaniu obostrzeń, mogliśmy się otworzyć na czytelników w pełnej krasie – podsumowuje.

Co bardzo ważne, korzystanie z księgozbioru jest bezpieczne. To dzięki wykonaniu tzw. nanodezynfekcji. Spowodowała ona, że powierzchnie zostały pokryte powłoką fotokatalityczną, która trwale zabezpieczyła księgozbiór przed wirusami i bakteriami. Nanodezynfekcji zostały poddane lady w wypożyczalni i czytelni, self-checki, sanitariaty oraz wózki i koszyki, z których korzystają czytelnicy.

Od 1 lipca znów korzystać można ze specjalnych stref do zabawy. Czytelnicy zyskali wolny dostęp do bawialni, strefy gamingowej oraz gier planszowych.


Serdecznie zapraszamy do korzystania z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą w pełni otwarta Mediateka 800-lecia. 
W związku z obostrzeniami w poszczególnych strefach jednorazowo może przebywać:
- bawialnia - 6 osób,
- stanowiska gamingowe - 5 osób,
- stanowiska gier planszowych - 13 osób. 

Obsługa nadal odbywa się w reżimie sanitarnym, obowiązkowa jest dezynfekcja rąk oraz zasłonięcie maseczką ust i nosa.

*****
Galeria zdjęć: - zdjęcia nr1 i 2: Mediateka 800-lecia 
← powrót