Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

Pamiętajmy o odśnieżaniu dachów i chodników

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
dsc0073-1280x825-1521450501
W związku z intensywnymi opadami śniegu przypominamy o obowiązku usuwania nadmiaru śniegu z dachów budynków oraz konieczności odśnieżania chodników.
Zgodnie z prawem budowlanym i ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach obowiązki związane z odśnieżaniem i zabezpieczeniem budynków w trakcie zimy leżą po stronie właścicieli i zarządców nieruchomości.
Ignorowanie obowiązujących przepisów dotyczących odśnieżania dachu grozi nie tylko dotkliwymi karami. Przede wszystkim może doprowadzić do nieszczęśliwych zdarzeń spowodowanych przeciążeniem konstrukcji obiektów, awarią lub ich zawaleniem. Obciążone zalegającym śniegiem dachy oraz nieodśnieżone i oblodzone drogi stanowią zagrożenie nie tylko dla osób znajdujących się w obiektach lub na ich terenie, ale także dla przypadkowych przechodniów.

Równocześnie urzędnicy przypominają wszystkim właścicielom i administratorom budynków o obowiązku odśnieżania i zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą.
- Zgodnie z prawem właściciel posesji jest zobowiązany do uprzątnięcia lodu, śniegu, błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio do niej przylegających – informują urzędnicy i dodają, że odśnieżanie obowiązkowe jest także w dni wolne od pracy.

Równocześnie przypominamy, że trwa akcja „Zima” koordynowana przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, a prowadzona przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK” S.A. Numer telefonu do dyżurnego akcji „Zima” - 607-111-265.
← powrót