Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Pamiętamy o czworonogach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
zdjęcie
Dbając o Piotrków Trybunalski i jego mieszkańców nie zapominamy o naszych „braciach mniejszych”. Pod budynkami magistratu ustawiono „Przystanki dla czworonożnych przyjaciół”.
- Na specjalnie przygotowanych stojakach ustawione zostały miski z wodą. Przystanki zainstalowaliśmy głównie z myślą o psach, ale korzystać będą z nich zapewne także koty, ptaki i inne zwierzęta – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia.
- Zrobiliśmy to z myślą o klientach urzędu miasta, którzy przychodzą ze swoimi pupilami, choć ale nie tylko o nich. Do przystanku będzie można podejść nawet podczas zwykłego spaceru po mieście – wylicza prezydent i zachęca inne firmy i instytucje do podjęcia podobnych inicjatyw.

„Przystanki dla czworonożnych przyjaciół” stanęły pod budynkami magistratu przy ul. Szkolnej 28 oraz Pasażu K. Rudowskiego 10. Stojaki z wodą będą na bieżąco uzupełniane przez cały dzień.
- To wspaniała inicjatywa – mówiła Maja Lewandowska, lekarz weterynarii i właścicielka Chałki, której wizerunek znalazł się na piotrkowskich przystankach.
- Stały dostęp do pożywienia i wody jest dla psów tak samo ważny, jak i dla ludzi. Szczególnie istotne jest to w okresie letnim, w którym bardzo często występują wysokie temperatury – podsumowała Maja Lewandowska.

← powrót