Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Pereca łączymy z Kopernika

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
zdjęcie
Rozpoczął się ostatni etap prac przy modernizacji ul. Pereca. Droga łączona jest z Al. Kopernika. Dzięki temu rozwiązaniu ułatwimy dojazd w rejon Podzamcza. ​
Modernizacja ul. Pereca rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku. Oprócz poprawy estetyki inwestycja zmienia także organizację ruchu w tym rejonie Starego Miasta.

Ulica Pereca została już połączona z ul. Wojska Polskiego, a w ostatnich dniach drogowcy rozpoczęli prace przy „przebiciu” ul. Pereca z Al. Kopernika. W pierwszej kolejności wykonywane są prace przy ciepłociągu. Dopiero po zakończeniu prac instalacyjnych rozpocznie się budowa chodników i jezdni.
- Połączenie ulicy Pereca z ul. Wojska Polskiego i Al. Kopernika pozwoli otworzyć rejon Podzamcza dla mieszkańców i inwestorów. Ulica Pereca będzie kolejną drogą dojazdową do zabytkowej części Piotrkowa, ale nie stanie się drogą przelotową – podkreślają magistraccy urzędnicy.
Wzdłuż ulicy Pereca powstaną dwa deptaki podkreślające charakter bulwarów nad Strawą, które zostaną wyłączne z ruchu kołowego. Pierwszy z deptaków powstanie na odcinku od ul. Starowarszawskiej do ul. Garncarskiej (jezdnia zachodnia), a drugi na części od ul. Starowarszawskiej do ul. Zamkowej (jezdnia wschodnia).

Inwestycja jest już w końcowej fazie. Zdecydowana część robót na części od ul. Wojska Polskiego do ul. Garncarskiej została zakończona. Oprócz budowy łącznika ul. Pereca z Al. Kopernika drogowcy muszą jeszcze wybudować chodnik i położyć ostatnią warstwę asfaltu na odcinku od ul. Garncarskiej do Al. Kopernika.
← powrót