Dzisiaj: Poniedziałek 12 kwietnia 2021

Pierwsze działki za 50% sprzedane

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 6 =
Link
7 + 6 =
Bez tytułu
Pod koniec lutego miasto sprzedało dwie pierwsze działki w programie „Działka za 50 % ceny”. Niebawem kolejne przetargi na nieruchomości.
W ostatnich dniach lutego w Urzędzie Miasta odbyły się ustne nieograniczone przetargi na zbycie dwóch nieruchomości z programu „Działka za 50 % ceny”. Nabywców znalazły: działka przy ul. Prostej o wielkości  0,1790 ha oraz nieruchomość przy ul. Spacerowej 141/143 o wielkości 0,2147 ha.

Zgodnie z założeniami programu na obie nieruchomości zorganizowano pierwszy przetarg. Kiedy działki nie zostały sprzedane miasto ogłosiło drugi przetarg, w którym cena wywoławcza wyniosła 50 procent pierwotnej ceny.
Zarówno działki przy ul. Prostej oraz ul. Spacerowej zostały zakupione przez osoby fizyczne. Pierwsza z nieruchomości osiągnęła w przetargu cenę 90 tys. 900 zł netto, a druga 119 tys. 900 zł netto. Nabywcy muszą jeszcze do tej kwoty doliczyć 23% podatek VAT.

Teraz dokończenie formalności i podpisanie aktu notarialnego. Od tego momentu - zgodnie z założeniami programu - nabywcy mają dwa lata, aby na zakupionych działkach rozpocząć budowę domu. - A w ciągu pięciu lat muszą ją zakończyć, wprowadzić się i zameldować. Nowi właściciele, pod groźbą kar umownych, nie mogą także sprzedać działek przez najbliższych dziesięć lat - przybliżają szczegóły programu magistraccy urzędnicy.

Nieruchomości przy ul. Prostej oraz ul. Spacerowej to dopiero pierwsze działki, które miasto sprzedaje w ramach programu zachęcającego do osiedlania się w Piotrkowie Trybunalskim. Jeszcze w pierwszym półroczu tego roku zaplanowano przetargi na kolejnych dziewięć działek pod budownictwo jednorodzinne.
Na 2 kwietnia ogłoszono przetarg na zakup czterech działek przy ul. Rolniczej. W maju zaplanowane są przetargi na kolejne cztery nieruchomości przy ul. Rolniczej, natomiast w czerwcu „pod młotek” ma iść pięć działek w rejonie ul. Kajakowa/Goździków.
Na wszystkie te nieruchomości odbędą się pierwsze przetargi. W przypadku, gdy działki nie zostaną sprzedane miasto zorganizuje drugi przetarg, w którym cena wywoławcza będzie obniżona o połowę.

Więcej o przetargach na nieruchomości można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej (TUTAJ).
← powrót