Dzisiaj: Wtorek 02 czerwca 2020

Piknik na 500-lecie Zamku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
W najbliższą sobotę (21.09) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z okazji jubileuszu 500-lecia zakończenia budowy Zamku Królewskiego.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 15:00 od wciągnięcia na maszt Zamku chorągwi jagiellońskiej. Następnie przez plac Zamkowy przejdzie orszak królewski. 
Pół godziny później wystartuje piknik plenerowy. Na przybyłych czekać będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Zaplanowano m.in. pokaz fechtunku i walk rycerskich, inscenizacje legend piotrkowskich przygotowane przez Piotrkowską Fundację Talentów oraz „Etiudę trybunalską”, czyli sceny historyczne w wykonaniu Grupy Teatralnej TOR.
- Będzie także „Pamiątka z dworu Zygmunta Starego”, czyli indywidualna bądź rodzinna fotografia z okazji jubileuszu 500-lecia Zamku Królewskiego - zapraszają organizatorzy.

O godz. 17:00 zaplanowano wernisaż wystawy „Polskie Malarstwo Historyczne na przestrzeni wieków”, specjalnie sprowadzonej do Piotrkowa Trybunalskiego z okazji dostojnego jubileuszu.
- Na wystawie obejrzymy obrazy m.in. Jana Matejki, Jerzego i Wojciecha Kossaków, Wojciecha Gersona, Jana Czesława Moniuszki, a także nadwornego malarza ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego - Marcello Bacciarellego - wyliczają organizatorzy i podkreślają, że jest to nadzwyczajna okazja, aby obejrzeć na żywo dzieła najwybitniejszych polskich artystów.
Wernisaż uświetni koncert w wykonaniu wykładowców i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim.

Całość uwieńczy koncert „Królewski dwór Jagiellonów. Jeden dzień z życia dworu” oraz prezentacja iluminacji świetlnej Zamku Królewskiego.
Szczegóły na plakacie poniżej.
← powrót