Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Piknik rodzinny na otwarcie Mediateki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
zdjęcie
14 czerwca 2019 r. otwarcie piotrkowskiej "Mediateki 800-lecia". Z tej okazji organizowany jest piknik rodzinny wraz z festiwalem nauki i techniki. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi atrakcjami.
Biblioteka z wolnym dostęp do księgozbiorów, aula konferencyjna, pracownia gier komputerowych, kącik dla dzieci, kawiarnia, a przede wszystkim nowoczesna część naukowo-techniczna - to wszystko znajduje się w "Mediatece 800-lecia", która powstała na placu Pofranciszkańskim.

Już w najbliższy piątek (14.06) otwarcie obiektu. Z tej okazji dla mieszkańców oraz turystów organizowany jest piknik rodzinny połączony z festiwalem nauki i techniki. 
Tego dnia planowane jest uroczyste otwarcie "Mediateki 800-lecia" oraz inauguracja Piotrkowskiego Tygodnia Nauki i Techniki.
O godzinie 14.00 każdy będzie mógł stać się częścią korowodu, który przeniesie ostatnie 800 książek ze starej do nowej siedziby książnicy.
Następnie zaplanowano: pokazy doświadczeń fizycznych, konkursy dla dzieci i dorosłych, przejażdżkę pneumomobilem, eksperymenty z ciekłym azotem, pokaz druku przestrzennego oraz eksperymenty naukowe.

W sobotę i niedzielę (15-16 czerwca) przygotowano naukowy piknik. To propozycja przeznaczona dla całych rodzin, gdzie każdy znajdzie dla siebie ciekawe propozycje. Będą m.in.: kreatywne warsztaty naukowe, konkursy z nagrodami, prezentacja łazika marsjańskiego, zabawy z elektromagnetyzmem, turniej gier planszowych oraz pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych.

Przez kilka kolejnych dni przewodnicy czekają na grupy zorganizowane, które oprowadzane będą przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tydzień otwarcia zakończy się w sobotę, 22 czerwca.

Mediateka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-20:00.
← powrót