Dzisiaj: Poniedziałek 01 czerwca 2020

Piotrków ma nowe logo

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
Połączone litery „P” i „T” nawiązujące do haftu piotrkowskiego – tak prezentuje się nowe logo Piotrkowa Trybunalskiego. W środę (14.03) oficjalnie zaprezentowano znak graficzny.
„Wielki plan – wspólna reprezentacja” takie hasło przyświeca Strategii Promocji Piotrkowa Trybunalskiego na lata 2017-2021, która została przyjęta przez Radę Miasta w grudniu 2017 roku. Jednym z elementów strategii jest wdrożenie nowego logo. Podczas środowej (14.03) konferencji prasowej zaprezentowano księgę znaku.
- W tym tygodniu podpiszę zarządzenie, które wprowadzi w obieg nowy znak graficzny. Logo jest nowoczesnym symbolem Piotrkowa Trybunalskiego i będzie wykorzystywane przez co najmniej dziesięć kolejnych lat – mówił podczas spotkania z mediami prezydent Krzysztof Chojniak.

O znaczeniu logo oraz opracowaniu znaku graficznego opowiadał Maciej Kowalczyk z firmy, która opracowała strategię promocji.
- Dokument powstawał praktycznie dwa lata, podczas których spotykaliśmy się z mieszkańcami Piotrkowa. Na podstawie ich opinii o mieście powstało hasło „Wielki plan – wspólna reprezentacja”, które doprowadziło nas do utworzenia nowego logo – mówił Maciej Kowalczyk.
- Znak graficzny łączy dwie pierwsze litery z nazwy miasta. Do jego prezentacji użyliśmy haftu krzyżykowego – ozdoby, która jest ściśle związana z Piotrkowem Trybunalskim. Strój ozdobiony takim haftem można obejrzeć w piotrkowskim Muzeum – dodawał.

Logo jest znakiem podstawowym, ale na jego podstawie stworzono także znaki pomocnicze. Grafiki nawiązują do korony królewskiej, Rynku Trybunalskiego oraz orła jagiellońskiego, który widnieje na ścianie Zamku Królewskiego.
- Naszą ideą jest identyfikacja mieszkańców z logo. Chcemy, aby znak graficzny funkcjonował w przestrzeni i był wykorzystywany przez piotrkowskie firmy, organizacje i stowarzyszenia. Grafika jest bardzo plastyczna. Na jej podstawie będzie można tworzyć własne logotypy dla poszczególnych firm i organizacji – podkreślił prezydent.

Poniżej można zobaczyć film opowiadający o źródłach wyglądu nowego logo.

Księga znaku do pobrania TUTAJ.

Załączniki artykułu

← powrót