Piotrków ponownie "Perłą Samorządu"

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 4 =
Link
3 + 4 =
DSC_0339
Piotrków Trybunalski powtórzył sukces sprzed roku w rankingu "Perły Samorządu" przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Obroniliśmy tytuł "Internetowej Perły Samorządu" oraz wyróżnienie w kategorii "włodarz".
Tegoroczną galę podsumowującą ranking "Perły Samorządu 2017" zorganizowano w czwartek (25.05) w gdyńskim Muzeum Emigracji.
Ideą rankingu jest wybranie najlepszych prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz gmin wiejskich, miejsko-wiejskich, miast poniżej 100 tys. mieszkańców i miast powyżej 100 tys. mieszkańców w Polsce.

- Sporządzając ten ranking chcieliśmy przede wszystkim wyrazić nasze uznanie za Państwa wkład w rozwój lokalnej społeczności.  W zestawieniu znajduje się sama awangarda samorządu – mówiła przed ogłoszeniem wyników Mariola Wytrykus z firmy Deloitte, wchodząca w skład kapituły, która następnie przybliżyła zasady sporządzenia zestawienia.
- Pod uwagę braliśmy dane zarówno z roku poprzedniego, jak i plany tegoroczne oraz wskaźniki wynikające z prognozy na najbliższe lata. Ocenialiśmy przede wszystkim obszary: zarządzanie, usługi publiczne, przestrzeń, kapitał społeczny oraz włodarza jako wizjonera, koordynatora, managera i reprezentanta.

Wśród miast do 100 tysięcy mieszkańców po raz drugi z rzędu okazaliśmy się najlepsi w kategorii "Internetowa Perła Samorządu".
- Portal miejski w swojej kategorii nadal pozostaje najlepszy - czytano w uzasadnieniu.
Jurorzy docenili także funkcjonalną stronę główną, łatwość nawigacji, wielość spraw, które można załatwić w urzędzie dzięki stronie www.
- Witryna proponuje wiele nowych rozwiązań pomagających mieszkańcom - podkreślano.

Wśród miast do 100 tys. mieszkańców kapituła rankingu przyznała również wyróżnienie dla Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka w kategorii "włodarz".
- Z jednej strony bardzo cieszy  fakt, że zostaliśmy tak dobrze ocenieni przez prestiżowe i zewnętrze instytucje, a z drugiej jeszcze bardziej mobilizuje do dalszej służby na rzecz samorządu. Jednak nie byłoby to możliwe gdyby nie fachowość urzędników, z którymi mam przyjemność współpracować - podsumowuje wyniki rankingu prezydent Krzysztof Chojniak.
← powrót