Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Plac Niepodległości - wideo

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego plac NIepodległości, po kompleksowej przebudowie, wieczorową porą.
W sposób uroczysty podsumowaliśmy modernizację placu Niepodległości w Piotrkowie Trybunalskim. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak skwer prezentował się wieczorową porą w trakcie eventu zorganizowanego z okazji oddania placu Niepodległości do użytku (fotogaleria dostępna TUTAJ).
Przypomnijmy, że kompleksowa modernizacja placu Niepodległości objęła powierzchnię od pl. Kościuszki do ul. Krakowskie Przedmieście. Prace rozpoczęły się od wykonania instalacji podziemnych oraz robót rozbiórkowych. Ze skweru zniknęły zniszczone nawierzchnie alejek, zabawki z placu zabaw oraz stary szalet miejski. Następnie wykonano pielęgnację roślinności oraz wycięcia starych i spróchniałych drzew, które zagrażały bezpieczeństwu spacerowiczów lub kolidowały z przebiegiem, zaprojektowanych w nowym śladzie, alejek. W miejsce usuniętych nasadzono nowe drzewa. Skwer ozdobiły też krzewy i kwiaty (w tym 2 tys. róż).
Kolejnym etapem była modernizacja placu zabaw, który został ogrodzony, doposażony oraz wyposażony w bezpieczną nawierzchnię. Utworzono miejsce spotkań, czyli skwer z ławeczkami. Ustawiono ładowarki do telefonów, tabletów i smartfonów z opcją ładowania indukcyjnego. W sąsiedztwie nowoczesnej, zautomatyzowanej toalety stanęła stacja naprawcza dla rowerów. Jest też urządzenie „Smart” – słup ogłoszeniowy. Plac Niepodległości został ładnie oświetlony. Dodatkowo zainstalowano iluminację oświetlającą zabytkowe mury miejskie znajdujące się przy I LO i zakonie jezuitów.
Koszt robót to blisko 2,8 mln zł. Jednak miasto z budżetu wyda mniej pieniędzy, ponieważ inwestycja jest częścią projektu „Młode Stare Miasto”, na realizację którego pozyskaliśmy blisko 1,4 mln zł dofinansowania ze środków unijnych.

← powrót