Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Plac zabaw oraz miasteczko przy Topolowej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
zdjęcie
Na terenie miasta przybywa nie tylko nowych placów zabaw, ale również modernizowane są już te istniejące. W ostatnim czasie gruntowny remont przeszedł plac przy ulicy Topolowej.
Gruntowna przebudowa placu zabaw objęła zarówno wymianę dotychczasowych zabawek, jak i ułożenie bezpiecznej nawierzchni. 
Jak informują pracownicy ZDiUM do dyspozycji dzieci ustawiono zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, huśtawkę wahadłową potrójną, huśtawkę wagową, dwa sprężynowce, karuzelę, piaskownicę integracyjną oraz trampolinę ziemną, która wbudowana jest w nawierzchnię placu. Dodatkowo prace objęły także wykonanie miasteczka dla rowerów i hulajnóg. Całość inwestycji uzupełniło ustawienie tablicy ławek, koszów na śmieci oraz tablicy z egulaminem. Inwestycja przeszła już odbiór techniczny i udostępniona jest dla dzieci.

- Prace modernizacyjne były konieczne, ponieważ istniejący plac - bardzo popularny wśród dzieci - nie spełniał norm bezpieczeństwa. Obecnie zarówno nawierzchnia amortyzująca, jak i zabawki posiadają stosowne certyfikaty jakości – podsumowują pracownicy ZDiUM i życzą młodym mieszkańcom osiedla dużo radości w trakcie zabawy na odnowionym placu zabaw.

Koszt modernizacji wyniósł 240 tys. zł.
 
← powrót