Dzisiaj: Czwartek 04 czerwca 2020

Pobiegli w jubileuszowym półmaratonie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
Ponad 800 zawodników wzięło udział w V Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur. W tak sportowy sposób rozpoczęliśmy Imieniny Piotrków 2019.
Jak co roku półmaraton miał międzynarodową obsadę, a na starcie pojawili się zawodnicy m.in. z Kenii, Etiopii, Maroka, Wenezueli oraz Ukrainy. Bardzo liczną reprezentację miał także Piotrków Trybunalski.
- W dzisiejszym biegu biorą udział nie tylko piotrkowianie, ale uczestnicy z co najmniej czterech kontynentów, a więc ludzie wielu kultur i wielu religii. A to świetnie wpisuje się w założenia naszego półmaratonu Wielu Kultur - mówił przed rozpoczęciem biegu wiceprezydent Andrzej Kacperek, który wystartował wyścig.
Zawodnicy wystartowali z ul. Słowackiego, a trasa powiodła ulicami Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza. Metę usytuowano w Rynku Trybunalskim. Podobnie jak w ubiegłym roku część z zawodników zdecydowała się na udział w tzw. ćwierćpółmaratonie. W tym przypadku biegacze mieli do pokonania około 5 km.
Wśród wielu kategorii, które przygotowali organizatorzy znalazła się także ta dla najlepszych piotrkowian. Wśród mieszkańców naszego miasta najszybszy był Jan Wychowałek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z półmaratonu oraz udziału w kolejnych wydarzeniach Imienin Piotrków.
Wyniki V Nocnego Piotrkowskiego Półmaratonu Wielu Kultur, z podziałem na wszelkie kategorie, dostępne są pod adresem http://wyniki.datasport.pl/results2963/
← powrót