Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

Podpisaliśmy umowę na samochody elektryczne

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 4 =
Link
8 + 4 =
EkoAuto_WFOSiGW_3
We wtorek (14.06) w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi podpisaliśmy umowę o dofinansowanie zadań w ramach Programu Priorytetowego "Eko-Auto- Łódzki rozwój elektromobilności". Program dotyczy zakupu samochodów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą.
Piotrków Trybunalski jest miastem, które rokrocznie inwestuje niemałe pieniądze w ekologię, zarówno poprzez tzw. projekty miękkie, czyli chociażby edukację, choć w większości skupiamy się na działaniach inwestycyjnych. Kolejną „zieloną inwestycją” piotrkowskiego magistratu jest rozbudowa floty samochodowej o samochody elektryczne.
We wtorek (14.06) w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, piotrkowski samorząd podpisał umowę na dofinansowanie zakupu dwóch samochodów elektrycznych oraz stacji do ich ładowania. Nasze miasto pozyskało ponad 450 tys. zł na realizację tego przedsięwzięcia. Będą to pierwsze zeroemisyjne auta wykorzystywane przez piotrkowski samorząd.

Równoległe w piotrkowskim magistracie prowadzony był przetarg na zakup ww. samochodów wraz z niezbędną infrastrukturą. Ze względu na brak zgłoszonych ofert, miasto w najbliższym czasie przystąpi do rozpisania drugiego postępowania. 
← powrót