Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Powstanie droga tymczasowa na ul. Hortensji

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 3 =
Link
5 + 3 =
psag-rolnicza-hortensji-1637230905
Na ulicy Hortensji powstanie tymczasowa droga z podbudową z kruszywa umożliwiająca dojazd do posesji nabytych przez mieszkańców w ramach programu "Działka pod budowę domu za 50% ceny". W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczęło się postępowanie przetargowe.
 
Projektowana droga mieści się w granicach linii rozgraniczających teren pod drogi zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Rolniczej, Topolowej i Szymanowskiego.
Przy zachodniej granicy ul. Hortensji usytuowane są działki budowlane, nabyte przez mieszkańców w ramach programu "Działka pod budowę domu za 50% ceny".  

Docelowo Urząd przygotuje również projekt drogi o pełnych parametrach, która ma być wykonana w późniejszej perspektywie czasowej.
- Dziś budowa drogi o pełnych parametrach byłaby racjonalnie nieuzasadniona, ponieważ nowo budujące się domy w tym rejonie będą zapewne ingerowały w pas drogowy celem podłączenia różnych mediów - mówi dyrektor ZDiUM, Karol Szokalski.
 
Termin składania ofert upływa 5 maja. Zgodnie z warunkami postępowania firma będzie miała na wykonanie zadania 2 miesiące od daty podpisania umowy.
 
← powrót