Dzisiaj: Piątek 03 lutego 2023

Pozostał tylko orzech

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 2 =
Link
6 + 2 =
1we-1668779642-1669377983
Na terenie miejskiej Ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej lawinowo maleje stan węgla, dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców, którzy złożyli już wniosek o nabycie surowca, a nie dokonali jeszcze wpłat, aby zrobili to niezwłocznie.
- Sprzedaliśmy już cały sortyment kostki i groszku. Na placu ciepłowni zostało jeszcze ok. 270 ton orzecha. Apelujemy do mieszkańców, którzy chcą nabyć węgiel w tym sortymencie o dokonywanie wpłat. Opłata będzie gwarantowała jego nabycie - informuje Barbara Król, kierownik referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska i dodaje.

- Aktualnie trwają negocjacje z Polską Grupą Górniczą nad przesłaną ofertą. Negocjacje dotyczą kopalni, z której miałby być dostarczany węgiel. PGG zaproponowała zmianę kopalni. Nam zależy, aby węgiel pochodził z tej samej kopalni co dotychczas (Mysłowice - Wesoła), ponieważ wiemy, że jest on bardzo dobrej jakości - zaznacza kierownik Król i dodaje, że oferta powinna być przyjęta do końca stycznia. W ramach oferty PGG proponuje te same sortymenty co dotychczas, czyli groszek, kostkę, orzecha.

Zamówimy taką ilość sortymentów węgla na ile otrzymamy wpłat. Dokonanie wpłat będzie potwierdzeniem zainteresowania mieszkańców zakupem węgla. Na wpłaty czekamy do 26 stycznia 2023 r.

Przypominamy, żeby móc nabyć węgiel po preferencyjnej cenie 1850 zł/ tonę należy wcześniej złożyć wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (ul. Sienkiewicza 16A), który musi zostać pozytywnie zweryfikowany. Następnie należy dokonać wpłaty na konto Urzędu Miasta i telefonicznie umówić się po odbiór surowca pod numerem telefonu 44-645-16-03/05.
UWAGA!!!
Mieszkaniec, który dokona zakupu węgla, będzie musiał go odebrać na własny koszt. Gmina nie zapewnia transportu węgla pod konkretny adres. Na nieruchomość zgłoszoną do CEEB można zakupić 3 tony węgla na preferencyjnych warunkach jeżeli mieszkaniec w 2022r. nie dokonał zakupu węgla po preferencyjnych cenach.
 
Urząd Miasta uruchomił także punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać wszelkie informacje w zakresie zakupu węgla. Kontakt pod numerem telefonu 44732-18-23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30) lub drogą elektroniczną wegiel@piotrkow.pl.
← powrót